ÚVOD ::
   
 

UDI - CMAS :

Výcvikový systém U. D. I. (United Diving Instructors)

Jako výcvikový systém vznikl v roce 1983 v USA v Kalifornii. V roce 1988 jej prevzal za svuj oficiální výcvikový systém Rakouský svaz profesionálních instruktoru potápení a tím se tento systém dostal do Evropy.Začátkem roku 1998 jsme získali zastoupení systému UDI pro Českou republiku s možností dalšího rozšírení na Slovensko, Ukrajinu a Estonsko. Základem systému v každé zemi je "Zemské obchodní zastoupení", které zabezpečuje:

  • prodej materiálu nezbytných pro certifikace výcviku (průkazy, deníky, ID karty, učebnice, atd.)
  • prodej licencí, prukazů pro instruktory, kteří jsou základem činnosti celého systému

Držitelem koncese "Zemského obchodního zastoupení" pro Českou republiku je:

Potápěčské centrum JIRÍ HRUŠKA SUBAQUA - SERVIS, Okružní 284,373 61 Hrdějovice

Výcvikový systém UDI si vybrala za svuj oficiální výcvikový systém "Česká asociace potápěčů" - zájmové sdružení. Od června 2001 má tento výcvikový systém akreditaci Ministerstva školství. V řadách instruktorů UDI nalezneme spoustu specialistů - MUDr. Hadac, Dr. Novomeský, Mgr. Tietz, atd..

Více jak 2/3 instruktorů přešli do tohoto systému cross - overem většinou z CMASu, PADI a IANTD. Od října 2000 se presidentem stává Peter Doleczyk z Norimberka – neúnavný bojovník na poli metodické - publicistické činnosti. Jeho publikace převzala za své výukové materiály většiny výcvikových systému v Evropě a zejména jeho prispěním došlo 25. ledna 2002 k podepsání významné dohody o vzá jemné spolupráci – partnerství celkem 12ti výcvikových systémů včetně UDI s organizací CMAS Germany. Vznikla tak velmi silná zájmová lobby sdružující více než 6000 instruktorů potápění. Všechny systémy uznaly historickou úlohu CMASu jako první potápěčské mezinárodní organizace, dohodly se na akceptování výcvikových standard CMASu a na vzájemném uznávání udělených kvalifikací.

Další novinkou je vydávání nových plastových certifikačních karet, které díky naskenované barevné fotografii plní i funkci takzvané "ID card" (identifikacní karta).

Myslím, že jste si udelali obrázek, vážení zájemci o potápení, o naší potápečské organizaci, která je Vám připravena poskytnout kompletní potápěcský výcvik s celosvětově platnou licencí.